Tworząc projekt JavaScript w 60 dni, nie spodziewałem się tak dużego zainteresowania. W ciągu kilku pierwszych dni na Facebooku pojawiło się około 400 fanów, ale o tym zaraz.

Pod koniec sierpnia podjąłem decyzję, że fajnie byłoby w końcu usiąść i nauczyć się tego nieszczęsnego JavaScriptu. Dałem sobie równo 2 miesiące na to, aby jednocześnie uczyć się JS i blogować. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że doba ma tylko 24 godziny… ;) Dlatego z planowanych około 20 wpisów pojawiło się zaledwie 8, ale mimo wszystko jestem zadowolony. Nie chciałem, aby na blogu pojawiały się krótkie notatki mówiące o tym czego się nauczyłem. Chciałem pokazać jak coś działa, aby osoba taka jak ja - początkująca - mogła kiedyś tutaj wejść i poznać dane zagadnienie.

Lista wpisów napisanych w trakcie trwania projektu

Tak jak zdążyłem wspomnieć, na blogu pojawiło się równo 8 wpisów związanych bezpośrednio z moim projektem. Nie liczę wstępu.

 1. Konstrukcja zmiennej, debugowanie kodu, operacje na zmiennych
 2. Zakres zmiennych, czyli zmienne lokalne i globalne oraz hoisting
 3. Instrukcje warunkowe – jak z nich korzystać?
 4. Poznajemy pętle (while, for, do… while)
 5. Funkcje w JavaScript. Proste, a bardzo przydatne!
 6. Tablice w JavaScript
 7. Struktura DOM, pobieranie elementów z kodu HTML
 8. Tworzenie obiektów w JavaScript

Trochę statystyk

Najpoczytniejsze wpisy:

 1. Konstrukcja zmiennej, debugowanie kodu, operacje na zmiennych [1967 odsłon]
 2. Czy to kolejny nudny blog? Pewnie tak. [1423 odsłony]
 3. Struktura DOM, pobieranie elementów z kodu HTML [1208 odsłon]
 4. Zakres zmiennych, czyli zmienne lokalne i globalne oraz hoisting [1093 odsłony]
 5. Funkcje w JavaScript. Proste, a bardzo przydatne! [1004 odsłony]

Wykres odwiedzin bloga Statystyki bloga

Według Google Analytics w ciągu 2 miesięcy blog został odwiedzony prawie 16 tys. razy przez ponad 13.5 tys. unikalnych użytkowników.

Na Facebooku JS w 60 dni w ciągu 2 miesięcy zebrało się ponad 1000 fanów, a najlepiej przyjął się post z okazji święta programisty!

Od utworzenia bloga powstało 11 wpisów i zebrało się ponad 50 komentarzy (dokładnie 52), co daje średnią prawie 5 komentarzy przypadających na 1 wpis!

Podsumowanie

Projekt niesamowicie się rozrósł, nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania. Co będzie z blogiem? Po prostu będę pisał dalej, ale już niekoniecznie pod szyldem “JavaScript w 60 dni”. Chciałbym, aby mimo wszystko główną tematyką bloga był JavaScript, ale czy to się uda?

Jeżeli masz chęć napisać co sądzisz o projekcie JavaScript w 60 dni, jakie są Twoje odczucia, czego się spodziewałeś - pisz w komentarzu, chętnie poczytam :)