Student Developer Pack od GitHuba oferuje za darmo narzędzia, za które normalnie trzeba byłoby wyłożyć grubą kasę. Nie wszystkie z nich są płatne, nie zawsze dostaniemy narzędzie. Czasami będzie to większy limit danej operacji lub wirtualna waluta, pozwalająca na skorzystanie z usług oferującej ją firmy. Postaram się pokazać Wam, co tak naprawdę oferuje wyprawka od GitHuba i jak można ją uzyskać.

Muszę jednak przyznać, że nie jest to żadna nowość. Student Developer Pack dostępny jest już od dłuższego czasu, aczkolwiek wydaje mi się, że został trochę zapomniany w młodszym środowisku programistycznym. A szkoda.

Korzyści z posiadania GSDP

GitHub

GitHub oferuje nam prywatne repozytoria. Dla mnie jest to jedna z przydatniejszych rzeczy, za którą - bez Student Developer Packa - musiałbym płacić conajmniej $7 miesięcznie (czyli około 25 złotych).

Bitnami

Bitnami to platforma, która umożliwia łatwą instalację aplikacji w chmurze. Dzięki programowi od GitHuba dostajemy pakiet biznesowy ważny przez rok czasu, którego wartość wynosi aż $588 (cennik dostępny tutaj).

NameCheap

NameCheap to serwis umożliwiający między innymi kupno domen internetowych. W ramach wyprawki otrzymujemy możliwość darmowej rejestracji domeny .me oraz certyfikat SSL. Ich ważność wynosi rok.

HackHands

Eksperci HackHands udzielają użytkownikom pomoc w sprawach programistycznych 24 godziny na dobę. Na starcie mamy możliwość wykorzystania $25 w serwisie. Moim zdaniem to dość skromny budżet, tym bardziej że koszt jednej minuty połączenia wynosi od $1 do $5. Więcej informacji na temat cennika:

When you create your help request, you set your maximum budget, which can range from $1/minute to $5/minute. Our routing algorithms automatically prioritize qualified experts that can come in under-budget, and work hard on your behalf to search for the cheapest qualified expert to find the best deal for you.

GitKraken

GitKraken to klient Git dostępny na systemy Windows, Linux i Mac. Oferowane jest nam konto Pro, którego koszt jest równy $60 rocznie.

Stripe

Stripe oferuje nam bezpłatną obsługę internetowych płatności, jednak ich łączna wartość nie może przekroczyć $1000. Wówczas zaczynamy ponosić tzw. opłaty transakcyjne.

SendGrid

SendGrid to platforma mailingowa. W planie przewidzianym dla posiadaczy GitHub Student Developer Packa możemy wysłać 15000 wiadomości miesięcznie.

Jak wspomniałem - to tylko część benefitów, które oferuje nam GitHub we współpracy z różnymi firmami. Łącznie możesz otrzymać 21 bonusów, a ich opisy znajdziesz tutaj.

Jak otrzymać Student Developer Pack?

Żółty plecak - symbol GitHub Student Developer Pack

Sprawa jest prosta, choć zależnie od wybranego sposobu zajmie różną ilość czasu. Naszym zadaniem jest udowodnienie, że mamy więcej niż 13 lat i jesteśmy uczniami/studentami. Jedna z opcji to posiadanie uczelnianego maila w domenie .edu (nie sprawdzałem, czy działa w .edu.pl, ale gdzieś słyszałem, że tak). Druga możliwość to wysłanie zdjęć bądź skanów dokumentu potwierdzającego naukę. Legitymacje szkolne czy studenckie powinny przejść proces weryfikacji bez najmniejszego problemu.

Mój wniosek został rozpatrzony w niedzielę i cały proces nie zajął zbyt dużo czasu, bo trwało to około 2-3 dni. Myślę, że jeżeli potrzebujesz narzędzi umieszczonych w żółtym plecaku z sygnetem GitHuba, warto skorzystać z przygotowanej oferty.