Vue.js, czyli popularna biblioteka JavaScript służąca do budowania aplikacji za pomocą interaktywnych komponentów. Zyskująca na popularności przez swoją prostotę i przystępność dla osób, które poznały już czysty JavaScript.

Od rozpoczęcia projektu JavaScript w 60 dni minął już ponad rok. Ten czas pozwolił mi na doszlifowanie swoich umiejętności, przez co – mam nadzieję – wiedza przekazywana przeze mnie w kolejnych wpisach będzie bardziej merytoryczna. Wróćmy do tematu Vue…

Przebieg projektu

Forma przekazywania treści nie zmieni się. Nadal będą to posty, w których zgłębiam tajniki określonego języka (w tym przypadku akurat biblioteki), pokazuję ciekawe rozwiązania i operuję na przykładach. Jedyną nowością będzie ćwiczenie do wykonania według kryteriów określonych na końcu artykułu. Myślę, że to dobry sposób na powtórzenie wiedzy i co za tym idzie – nauki.

W stosunku do JavaScript w 60 dni częstotliwość publikacji postów zdecydowanie ulegnie poprawie. Na pewno pojawi się ponad 10 artykułów, co oznacza, że 1 post powinien ukazywać się co 2-3 dni. Jeżeli projekt będzie cieszył się zainteresowaniem, chętnie podejmę się kontynuacji.

Co należy wspomnieć – to nie jest kurs i nigdy nie będzie. Przyznam, że z Vue.js nie miałem wiele do czynienia, poza znanym „hello world’em”. Nie chcę tego przedsięwzięcia nazywać kursem, bo wiem, że na pewno pojawią się błędy merytoryczne. Większe, mniejsze, ale się pojawią. Mogę jedynie zapewnić, że postaram się, aby było ich jak najmniej i jeśli już się pojawią – poprawię wpis jak najszybciej.

Czego można się spodziewać?

Jak już wspomniałem, w ciągu miesiąca spodziewam się wypuszczenia ponad 10 wpisów. Początek poświęcę wprowadzeniu, opisaniu, dlaczego warto zainteresować się Vue.js i stworzeniu „hello world’a”. Następnie omówię dyrektywy warunkowe, pętle. Trzeci post zajmują metody i zdarzenia. Reszta wkrótce 😉

W pierwszym artykule pojawi się więcej wiedzy teoretycznej aniżeli praktycznej, trochę moich opinii na „pierwszy rzut oka”. Jeszcze raz podkreślę, że z Vue.js nie miałem większej styczności.

Podsumowanie

Miło mi jest poinformować Was, że pierwszy post ukaże się już 22 października, czyli w nadchodzący poniedziałek. O wszelkich zmianach będę informował na fanpage’u bloga (psst, polecam śledzić, bo wrzucam tam ciekawe teasery).

Sugeruję powtórzyć sobie, jak działają obiekty i metody w JavaScript, bo podczas pracy z Vue będziemy operować głównie na nich.


Oferuję możliwość publikacji własnych artykułów związanych z Vue, więc jeśli czujesz się na siłach to zapraszam do kontaktu. Ustalimy szczegóły 😉