• Funkcje strzałkowe (ES6) w JavaScript

  Fat arrow functions, czyli grube funkcje strzałkowe to w dużym uproszczeniu skrócone wersje wyrażeń funkcyjnych przypisanych do zmiennych. Funkcje strzałkowe – jak dla mnie – oferują zdecydowanie przystępniejszą składnię. Istnieje jednak mała pułapka, na którą trzeba uważać – mowa o zakresie this.

 • Manipulowanie atrybutami znaczników w JavaScript

  JavaScript jest dla mnie niezwykle ciekawym językiem, który mimo swoich wad pozwala mi czerpać wiele radości. Chciałbym pokazać Wam, jak za pomocą czystego JS-a możemy manipulować atrybutami tagów HTML. Będą style inline, klasy, nowe atrybuty i to, co lubię najbardziej - praktyka!

 • Podsumowanie roku 2017, plany na 2018 i kilka zmian

  Jak wszyscy to wszyscy. Pora na małe podsumowanie tego, co zdziałałem w ubiegłym roku, a także przedstawienie planów na nowy. Działo się i będzie się działo jeszcze więcej!

 • Powiadomienia dźwiękowe, czyli odtwarzanie muzyki w JavaScript

  Zastanawiasz się, jak za pomocą JavaScript odtwarzać dźwięk na przykład jako powiadomienie dźwiękowe? Ten artykuł z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości.

 • Podsumowanie projektu JavaScript w 60 dni

  Tworząc projekt JavaScript w 60 dni, nie spodziewałem się tak dużego zainteresowania. W ciągu kilku pierwszych dni na Facebooku pojawiło się około 400 fanów, ale o tym zaraz.

 • Tworzenie obiektów w JavaScript

  Obiekt to taka jedna zmienna, która pozwala na przypisanie jej większej ilości danych nie tworząc przy tym kolejnych zmiennych. Przedstawię Ci kilka podstawowych operacji na obiektach, tworzenie pustego obiektu i późniejsze uzupełnianie go danymi. Gwarantuję, że szybko załapiesz o co z obiektami w JavaScript chodzi!

 • Struktura DOM, pobieranie elementów z kodu HTML

  Stylowanie elementów z kodu HTML za pomocą JavaScriptu? Jak najbardziej! Część z Was być może zapyta: po co? Chociażby po to, aby po kliknięciu w przycisk zmienił on swoją właściwość, dajmy na to background-color. To tylko jedno z wielu zastosowań takiego rozwiązania. My dzisiaj zajmiemy się nauką pobierania elementów z kodu HTML. Zapraszam do uważnej lektury, bo to jeden z przydatniejszych tematów!

 • XAMPP i wirtualne hosty, czyli domena na serwerze lokalnym

  Jestem pewien, że część z Was korzysta z serwera lokalnego (np. XAMPP) podczas tworzenia stron internetowych i aplikacji. Trochę czasu wstecz zacząłem się zastanawiać w jaki sposób można i czy w ogóle da się stworzyć własną domenę i dotarłem do wbrew pozorom bardzo prostego rozwiązania, które przedstawię Wam w tym artykule.